Главните » Прегледи за казино » Побарајте бонус без депозит (50 бесплатни вртења) во казиното SOL!

Побарајте бонус без депозит (50 бесплатни вртења) во казиното SOL!

5/5 - (3 гласови)

Sol Казино - Преглед, бонуси и прегледи на играчи 2022 година!

содржина Скриј

На порталот за игри Sol Казино ќе најдете забава по ваш вкус: возбудата и одличната графика се загарантирани. Покрај тоа, профитабилни промоции и бонуси за редовни корисници се достапни во нашето казино.

SOL Преглед на казино (2020), Бонуси, Cashback и Прегледи на играчи се на фотографијата.
SOL Казино (2022) Преглед, бонуси, враќање на готовина и Повратни информации од играчите!

Зошто вреди да се игра SOL казино 2022?

Бидејќи С.О.Л. казино - ова е:

SOL Казиното започна со работа во 2019 година, а веќе во казино со повеќе од 1000 гејмери ​​од сите земји Комонвелтот на независни држави (ЗНД), соседните земји и Европската унија (ЕУ).

SOL Казино

40 вртења без депозит (промо-код PLAYBEST)! 200% бонус и 200 вртења без депозит како подарок! + Cashback!

SOL Бонусите за преглед на казино 2020 година Поврат на готовина и прегледи на играчи

SOL Казино

Казино SOL - 200% бонус за прв депозит и 200 бесплатни вртења! Плус 40 вртења без депозит (промо-код PLAYBEST)!

 • Казино-оператор: Галактика НВ
 • Регистрациски број: 140803
 • Адреса: Groot Kwartierweg 10 Willemstad Curacao, CW.
 • Лиценца: Курасао (бр. 8048 / ЈАЗ)
 • Тип на казино: онлајн казино, мобилно казино, верзија за преземање (бр. 1 алатка за заобиколување на бравите за пристап), слот машини (слотови, игри), казино во живо, букмејкер (обложување за спорт и е-спорт).
 • Казино јазици: руски, англиски, германски, украински, француски, казахстански, фински, полски, дански, фински
 • Провајдери: Microgaming, ЕГТ, Amatic, Igrosoft, 1x2 Gaming, 2By2, Ainsworth, Augustgaming, Белатра, BGaming, план, игри во подем, Booongo, BetSoft Игри, ELK, Endorphina, Felix Gaming, Genesis Gaming, IronDogStudio, iSoftBet, Меркур, Нолимит, ОлдСкол, Playson, Pragmatic Play, Quickspin, Rabcat, Црвен тигар, Спиноменал, Casino Technology, Thunderkick, Wazdan, Yggdrasil
 • Валути на страницата: Евра, долар на САД, полски злоти, руска руба, казахстански тенге, норвешка круна
 • Системи за плаќање: Плаќач, банкарски картички (Visa/Mastercard), QIWI
 • Време на обработка на исплата на добивка: До 1000 УСД - веднаш, Над 1000 УСД - до 48 часа (Обично многу помалку).

Добрите

 • Ново казино од познатиот бренд (Rox Казино, Fresh Казино).
 • 40 вртења без депозит за регистрација во играта Go Bananas! (Промотивен код PLAYBEST)!
 • Популарно онлајн казино во Полска, Украина, Германија, Русија, Казахстан и Финска.
 • Бонуси за првите 5 депозити!
 • Бонус 200% + 75FS За прв депозит од 20€!
 • Бонус 150% + 100FS За прв депозит од 30 €
 • Бонус 100% + 200FS За прв депозит од 200€!
 • Бонус 100% За вториот депозит од 20€!
 • Подарете до 1000 € на сметката на играчот на неговиот роденден!
 • Има верзија на казино што може да се преземе! (# 1 алатка за заобиколување на бравите!)
 • Давање подароци за роденден!
 • Можете да се обложувате на спорт!

Конс

 • Забранети земји: Летонија, Велика Британија, Израел, Шпанија, Италија, Канада, Холандија, Турција, САД, Франција

Одговорна Рејтинг

SOL Информации за казино

 • КАСИНО: SOL Казино
 • Веб-страница:
 • основана: 2019
 • земја: Европска унија (ЕУ)
 • Поддршка: Разговор во живо 24/7, е-пошта, телеграма
 • Минимален депозит: 10 €
 • Бонус: € 60
 • Бонус Код: PLAYBEST

Детали за казиното SOL 2022 години.

Пред да започнете со играта на порталот, се разбира, вреди да се научат повеќе информации: кој е сопственик, колку долго работи, правилата и постапката за регистрација и безбедноста на клиентите.

Лиценцирање на казино и меѓународни сертификати за квалитет на казино.

Работењето на казиното СОЛ е предмет на законите на Холандските Антили и има добиено лиценца број 140803 за правно работење, има подлиценца на Курасао бр. 8048 / JAZ2016-050, издадена од Антилефон НВ

Од порталот SOL Казиното е официјално отворено, потоа нуди исклучиво лиценцирани софтверски производи. Значи, видео слотови (слот машини) и коцкање, кои се претставени на страницата, се 100% оригинални, издадени од реномирани провајдери.

Безбедносни гаранции за сите играчи на порталот “SOL КАЗИНО.

СОЛ - правен портал за игри, соодветно, обезбедува високо ниво на заштита на личните податоци на корисниците. Така, страницата има повеќестепен систем за заштита - почнувајќи од шифрирање на информациите добиени и испратени од SSL работните сервери казино и пред ограничување на пристапот до личните податоци за плаќање на играчот (информациите за трансферите и плаќањето не се достапни за трети лица).

Благодарение на ваквиот воспоставен систем, парите се кредитираат на сметката или плаќањето се врши брзо и без загуби, што е гаранција за безбедноста на инвестициите.

Паметно казино - мобилна апликација SOL за далечинско играње.

На главната Веб-страницата на казиното сега има мобилна верзија на сметката за игри. Откако ќе ја преземете мобилната апликација SOL казино, можете да се вратите на играта од која било пристапна точка и во секое време погодно за вас.

Оваа апликација е идентична со основната верзија на порталот за игри, што ви овозможува лесно да ја продолжите играта од вашиот мобилен уред што поддржува Android, Windows Mobile и iOS и има инсталирано Flash Player (и тоа е на скоро сите уреди).

Најдобри бонуси на порталот SOL за редовни играчи. 

Програма за лојалност SOL Казиното е дизајнирано и за почетници на порталот и за професионални гејмери ​​на страницата. Затоа, добивате награди и подароци и со првите рати и со зголемување на% поради активноста и времетраењето на вашиот престој од почетокот на регистрацијата во портал за игри.

Така се гради рејтинг во казиното. Со собирање монети, гејмерот се движи повисоко во рангирањето, добива повеќе бонуси. Авторите на SOL размислувале за сè до најмалите детали и создале валута во играта која потоа може да се замени за бонуси или пари.

Каква забава ве очекува во казиното SOL?

SOL казиното е развиено за широка база на корисници. Презентираните забави се лиценцирани и тестирани, така што квалитетот на работата и безбедноста на облозите се загарантирани. На сајт повеќе од две илјади игри уреди и десетици различни игри за играчи од кое било ниво.

За брзо наоѓање на вашата омилена забава, нашите администратори создадоа лесен за употреба каталог со филтри и сортирање, благодарение на што можете брзо и без напор да ја пронајдете играта што ви се допаѓа.

Надополнување на сметката и финансиско управување во казиното SOL.

на отворање сметка мора да изберете една од достапните валути:

 • Руски рубли (рубли);
 • Американски долари ($);
 • евра (€);
 • круни (кру);
 • тенге;
 • Полски злоти (PLN);
 • лира (ОБЕДИ)

Минималниот износ на депозит е 50 рубли (10 € / $).

За надополнување и повлекување на средства Од порталот за игри, можете да ги користите следниве методи:

Прочитајте исто така ...  Прочитајте Преглед на казино Goodwin и добијте бесплатни вртења!
 • Со префрлање на картички Visa / Mastercard / Maestro;
 • QiWi-чанта;
 • Плаќач;
 • со помош на мобилните оператори Beeline, MegaFon, Tele2;
 • паричник и картички Skrill и Neteller;
 • ПОРАКА.
 • Piastrix.
 • Webmoney.

Како што споменавме погоре, нашата услуга е брза и комуникативна, па парите веднаш се кредитираат на билансот на учесникот.

Со една трансакција, можно е да се повлечат не повеќе од 400 американски долари.

Поддршка за играчи во казино SOL — 24!

Во случај на какви било прашања или потреба од консултација, корисникот може да контактира со нашата поддршка за да ги добие потребните информации и квалитетна услуга. Вработените во службата ќе одговорат што е можно поскоро и ќе помогнат да се најде решение за прашањето што се појавило, конструктивно да се објасни постапката.

Можете да контактирате со поддршка преку:

Како што можете да видите, SOL Казино-клубот се карактеризира со голем број предности што даваат право да кажат со сигурност дека е поредок поголем според техничките карактеристики во споредба со конкурентите. Ова му дава заслужена линија на табелата на табелата, благодарение на лесната навигација, повеќекратни методи за повлекување за погодност на гејмерот и технички софистициран интерфејс.

Опсегот на забава на порталот SOL.

Достапната забава преку казино ќе ја поделиме на неколку групи:

 1.  Слот машини (слотови, игри) - околу две илјади од најголемите светски провајдери, подредени по предмет и собрани во колекција
 2.  Покер - претставен како Видео Покер на порталот.
 3. Казино во живо е игра со вистински играчи и крупии онлајн.
 4. Игри со маса - презентирани на страницата со рулет, Бакара, BlackJack, КрepS, покер.

Користење на навигација сајт во секоја од групите, можете сами да го изберете провајдерот или подредени по други параметри. Така, гејмерот не само што ќе најде соодветна игра за себе, туку и ќе се увери во широкиот опсег на забава на нашиот портал. Откривање на повеќе од 500 коцкањедефинитивно нема да се досадува.

Популарни провајдери во SOL казино.

Порталот за игри SOL соработува со водечки и претходно тестирани провајдери. Ова ви овозможува да направите високи влогови и освојте џекпот со висока валута.

Даватели и слот машини во SOL Казино е на фотографијата.
Провајдери и игри уреди во SOL Казино.

До две илјади на порталот слотови за игри различни теми и нивоа на добивки, меѓу кои се: Еволуција, Betsoft, NetEnt, Играј n оди, Playson, ЕГТ, Elk Студио, 2by2, Quickspin, Бум, IronDog, Игрософт, Amatic, BigTimeGaming, Ainsworth, iSoftBet, RabcatСпиномен Microgaming, Casino Technology, Битие, Белатра, Endorphina, Студија од ОлдСкол, Pragmatic, 1? 2 игри.

Секој од слотови се карактеризира со добар % поврат (до 98%). Во срцето на софтверот код за казино постои генератор на случаен број кој не дозволува мамење во + казина.

Што добивате при регистрација?

Секој нов гејмер има еден од трите бонус пакети достапни при регистрација, чија големина зависи од депозитот. Значи, при депозит:

Бонус програмата важи не само за регистрација и прв депозит, но и при секое надополнување на сметката од 20 \$. Со секое надополнување на вашата сметка, добивате:

 •  + 100% до салдото на сметката +50 врти на вториот депозит;
 • +50% до состојбата на сметката +40 бесплатни врти на XNUMX-ти депозит;
 • +25% до состојбата на сметката +25 бонус врти на V-ти депозит.

Бонусите не завршуваат тука:

Промоции на клубови SOL Казино 2022!

Клубот СОЛ редовно организира извлекувања, турнири и промоции за регистрираните гејмери. Затоа, освен од бонуси за регистрација учесникот сепак може да го подигне рејтингот со учество во разни промоции и наградни игри. На пример, имаше промоција на Фараон сет. Со учество во него, при надополнување на салдото од 50 \$, гејмерот доби + 40% до депозит на учесникот и + 40 бесплатни вртења.

Со помош на турнири и лотарии организирани од онлајн казина, можно е и да се освојат дополнителни вртења, монети и поени, што ќе овозможи играчот да се искачи во рангирањето и да добие пристап до попрофитабилни извлекувања и високи влогови.

Клубот СОЛ има и поврат на пари (враќање во готовина) - враќање на дел од облогот во случај на загуба. Висината на уплатата зависи од нивото на гејмерот и претставува „перниче за осигурување“ за заштеда на дел од парите. Уплатата на враќање на готовина е до 10% од облогот.

Секој регистриран клиент добива подарок за роденден. Големината на пакетот бонус зависи од нивото и локацијата на корисникот во табелата за оценување:

Ниво и големина на играч бонус за казино SOL.

 1. Кристал 20 $
 2. Кварц 40 $
 3. Оникс 60 $
 4. Агат 100 $
 5. Топаз 200 $
 6. Опал 300 $
 7. Сафир 400 $
 8. Руби 500 $
 9. Брилијантни 1000 $

Бонус за роденден - не обложување, според тоа, не истекува и не бара посебно учество на турнирот или собирање дополнителни монети.

Валута за казино игри SOL.

SOL coinS ($) е валутата во играта на програмата. При надополнување депозит, паричниот еквивалент автоматски се претвора во валутата на играта - монети.

 

Можете исто така да го зголемите бројот на монети со учество во игри за пари... Кога добивајќи на лотарија или промоции, монетите од казино се кредитираат Sol на сметката на победникот.

Според тоа, рејтингот на гејмерот директно зависи од бројот на монети на сметката: колку повеќе монети, толку е повисок рангот и нивото на гејмерот на турнирите, и колку е поширока бонус програмата и стапки на победа.

Друга карактеристика на СОЛ-клубот е присуството на сопствен менаџер за гејмери ​​од највисоките нивоа и лични бонуси кои се доделуваат на одреден играч според неговото ниво и рејтинг.

Пресметката на монетите за игра ($) во казиното SOL.

Ајде да видиме колку паричка добива еден играч кога го надополнува депозитот. Значи, пресметката се случува по секое надополнување на сметката за повеќе од 20 американски долари и зависи од големината на депозитот на играчот:

 • 20 $ - 40 $ 3 паричка $
 • 50 $ - 99 $ 4 паричка $
 • 100 долари и над 5 парички $

Демо е верзија на слот машини.

 

Уште една добра вест: страницата е можно да се игра без да се регистрирате и да платите депозит, за да го направите ова, само стартувајте ја избраната игра во демо режим.

Оваа опција е погодна за почетник кој сè уште не одлучил за играта и сака да ја тестира за себе апсолутно бесплатно. Ова не бара регистрација и пополнување на формуларот за учесник, само отворете слот во демо режим и добијте виртуелни монети-кредити за облози во играта.

Една од главните предности на овој бесплатен режим е тоа што играчот може да ја тестира одличната работа на слотови за казино SOL и да види дали е подготвен игра за пари и добијте профит, бонуси, освојувајте турнири.

Sol - Најдоброто казино за играчи од Полска, Германија, Русија, Украина, Казахстан е на фотографијата.
Sol - Најдоброто казино за играчи од Полска, Германија, Русија, Украина, Казахстан

Како да започнете да играте казино за вистински пари?

Прво треба да се регистрирате. За да го направите ова, само внесете валидна адреса за е-пошта и внесете ја вашата лозинка, која гејмерот ќе ја користи секој пат влез во казино.

После тоа, треба да одите проверка на сметкатада потврдите дека сте полнолетни и имате право да управувате со лични средства и да плаќате депозит.

И, исто така, дека немате забрани и ограничувања за повлекување средства од страницата. Бидете сигурни да ги наведете валутата и начинот на депонирање на сметката.

И само после тоа треба да го платите првиот депонирајте и добијте бонуси на сметката на играта. Почнете да играте!

Со правото регистрација на играч не грижете се дека парите нема да се кредитираат на картичката или платежниот систем ќе ги одбие. На крајот на краиштата, сите трансакции во казиното се безбедно заштитени.

Прочитајте исто така ...  Како да не изгубите во онлајн казино во 2022 година?

Последниот дел и повратни информации од играчите.

Откако ги анализиравме прегледите за коцкарскиот клуб СОЛ Казино, можеме јасно да ги формулираме следниве позитивни аспекти на порталот за коцкање:

 • Присуството на меѓународна лиценца, правната активност на клубот е потврдена.
 • Добро избор на игри и слотови.
  • Гарантира висока заштита на податоците.
 • Пристап до играње во ДЕМО режим без регистрација.
 • Повлекување средства во која било пригодна валута користејќи еден од современите системи за плаќање.
 • Широка програма на стимулации и бонуси, како и поволни услови за регистрација.
 • Секогаш достапна услуга за поддршка за брза помош 24/7/365.

Постои само едно решение кога станува збор за играње или неиграње SOL Казино - дефинитивно Да се ​​игра!

Овој портал ќе го ценат почетниците и искусните коцкари.
Се гледаме наскоро на турнири!

Playbestcasino.net

Најдобрите казина од 2022 година на порталот PlayBestCasino.net:

Рангира
КАСИНО
Бонус
Минимален депозит
Посетете
1
100 бонус код за бонуси без депозит 100SUN"! Исплати за непосредни добивки! Без потврда на документот! Без ограничувања за исплата! ВИП поврат на пари! Бонус 1500 € + 150 FS!"
50₽, 1 $, 1 €, 4.5 влез
2
Добијте 100 вртења без депозит во автоматот The Great Pigsby Megaways! + Бонус за депозит од 1000 долари! Дневниот лимит за исплата на криптовалути е зголемен на 1 долари и не зависи од статусот на играчот на казиното Vavada!
1 €, 50₽, ₴20, 1$, 300₸
3
150 бесплатни вртења без депозит на слотот DOG House! (Бонус код FREESPINWIN)!
$1
4
40 вртења без депозит за регистрација по телефон за украински играчи и 150% бонус за депозит!
50 ₴, со бонус 100
5
50 бесплатни вртења без депозит и 200% бонус за спорт и еСпорт!
15 евра / 45 PLN / 100 RUB
6
50 вртења без депозит во Starburst! 200% (1000 €) Прв депозит бонус и 100% на првите 3 депозити (+ 30FS)!
2 €, 2 $, 100₽
7
60 бесплатни вртења без депозит (JUMANJI, NetEnt) во Ново Казино 2020!
100₽, 10 €, 10₺, 5zł, 5 $
8
50 БЕСПЛАТНИ СПИНОВИ БЕЗ ДЕПОЗИТ (промотивен код PLAYBEST), 300% + 500 БЕСПЛАТНИ вртења!
100 ₽
9
50 бесплатни вртења без депозит во Книга на мртви!
2 € / 100₽
10
60 бесплатни вртења на потрагата на Гонзо без депозит!
2 €, 100₽
11
40 бесплатни вртења во Wild Wild West Без депозит!
2 € / 100₽
12
Казино, обложување, во живо. Бонус: 50 бесплатни вртења без депозит!
2 €, 150₽
13
Бонус 500 € + 250 спин за подароци
2 €, 150₽
14
50 вртења без депозит во играта ТЕСТАМЕНТ од Play'n GO!
5$
15
40 вртења без депозит (промо-код PLAYBEST)! 200% бонус и 200 вртења без депозит како подарок! + Cashback!
10 €
16
40 вртења без депозит за регистрација по телефон за украински играчи и 150% бонус за депозит!
50 ₴, со бонус 100
17
500 € (100%) Бонус за регистрација и 50 бесплатни вртења како подарок!
€ 10
18
ПОЧНЕТЕ БОНУС 1000 € / 0.02 БТК + 100 бесплатни вртења како подарок!
€ 10
19
100% бонус за прв депозит + 100 бесплатни вртења за подароци!
10 ЕУР / УСД
20
Казино, обложување, во живо. Бонус: 50 бесплатни вртења (Starburst - 50FS)! Без депозит + 225% + 225FS по депозит!
100₽, 5 €, 5PLN, 5 $
21
Многу брзи исплати (1-5 минути)! Бонус 100% + 100 бесплатни вртења!
10 €, 10 $, 500₽
22
50 БЕСПЛАТНИ СПИНОВИ БЕЗ ДЕПОЗИТ (промотивен код PLAYBEST), 150% + 500 БЕСПЛАТНИ вртења!
500 ₽
23
50 вртења за регистрација без депозит (бонус код PLAYBEST) + Бонус за депозит 2000 евра + 150 бесплатни вртења за подароци!
1 долар, 1 евро, 50 рубли
24
50 бесплатни вртења за регистрација со промо код PLAYBEST + 200% бонус за депозит и 200 бесплатни вртења!
100 RUB
25
20 бесплатни вртења без депозит + 500 € бонус + 180FS!
10 €
26
50 вртења без депозит користејќи промо код PLAYBEST + Бонус за депозит до 2000 € (100%)!
50₽
27
100 € (100%) Бонус за депозит + 100 бесплатни вртења бесплатно!
500 рубли, 10 евра, 10 УСД, 4000 KZT, 45 PLN, 15 CAD, 15 NZD, 100 NOK, 1200 JPY
28
250% бонус (300 €) + 125 бесплатни вртења
10 €, 10 $, 650₽
29
Бонус до 300 € (20 RUB) или 000 BTC +1 Бесплатни вртења!
€ 10
30
150% бонус за депозит 100 € / $ (7500₽)!
€ 10
31
Бонус 100 € + 100 Бесплатни вртења! + ВИП програма (40 нивоа)
€ / $ 10
32
Бонусен пакет 2000 € + 200 бесплатни вртења!
€ 10
33
Бонуси 1000 € + 100 Бесплатни вртења!
€ 20
34
Бонус до 800 евра и 100 дополнителни вртења!
10 €
35
Бонус 200 € + 10 € како подарок за депозит + 11 бесплатни вртења без облог!
€ 20
36
Пакет бонус за депозити: 300 € + 100 бесплатни вртења!
€ 10
37
1000 € до 150%
€ 20
38
Враќање во готовина 20% секој ден (облог 0) + автоматски исплати!
€ 10
39
+ 40% бонус за жени, + 40% за мажи, дополнителни врти
€ 20
40
1000 € до 150%
€ 20
41
Казино бонус 100% + 120 бесплатни вртења!
400₽, 5 евра, 5 долари
42
500 € Бонус за прв депозит и 5 € Паричен бонус со промо код PLAYBEST5!
€ 10- € 20
43
300 € бонус за казино, 5 € бонус за пари (код PLAYBEST5), 120 € Бонус за спортско обложување, 1000 € Cashback!
€ 10
44
300 € бонус за депозит, 5 € бонус за готовина (промо-код PLAYBEST5) 100% Без ризик, 1000 € Cashback,
€ 10
45
500 € Бонус за депозит и 5 € Паричен бонус со промо-код PLAYBEST5!
€ 20

VAD (258)

Моето име е Вад и живеам во една од земјите на Европската Унија (ЕУ), каде што се дозволени лиценцирани казина и обложувалници. Порано играв покер професионално! Сега креирам веб-страници (веб дизајн) и пишувам статии за светот на коцкањето, коцкањето и онлајн казината.. А бидејќи цел живот сум играч, дефинитивно има што да ми каже!

Оставете Одговор

Вашата е-маил адреса нема да биде објавена Задолжителните полиња се означени со *